Annonce:
Annonce:

Du dufter godt, Helge. Hvad har du taget på?

Rene sokker!

Så er det tid til endnu en gang lørdagslatter! Læs de hylende morsomme vittigheder i billedgalleriet herover og skriv dine egne små guldkorn i kommentarfeltet. Næste uge udvælger vi endnu en portion vittigheder og de udvalgte bliver belønnet med et bonuspoint!!

Se mere om samme emne:
15 Kommentarer
clubpenguin
Hvad er det for noget krudt man ikke kan skyde af?


- Ukrudt

:D
Den var god :D
- Doktor, jeg kan ikke mærke mine ben!
- Det ved jeg godt hr. Hansen. Jeg amputerede begge Deres arme igår!
Hvilket dyr kan man sammenligne med en mælkekarton?

En ko!
Hvad siger man hvis en flue flyver ind i en blondine?

svar: lost i space
Hvad gør astronauterne når de har brug for mælk oppe i rummet.

svar: de tager hen til Mælkevejen
3 drenge står mandag morgen i skolen og diskuterer om, hvor længe deres fædre kan holde vejret under vandet.
Den første dreng: Min far kan bare holde vejret i 2 minutter!
Anden dreng: Min far kan bare holde vejret i 3 minutter!
Den sidste dreng: Orrh, det er da ikke noget! Min far hoppede i havnen i fredags, og er ikke kommet op endnu!
Kannibalmoren- I dag skal vi ha ører til middag!

Kannibaldrengen- Hvad!!?
I hvilken by i Danmark er der flest biler?

Svar: Billund.
Hvordan kan man beskæftige en blondine 24 timer?

Man kan give hende en pose MNMs, og fortæller hende, at hun skal sætte dem i alfabetisk rækkefølge!
Tre mus står og diskuterer, hvem der er den modigste! Den ene siger: "Jeg er så modig, at jeg kan tage ind i en kattedames hus i hele to minutter!"

Den anden mus siger: "Nååh ... så det tror du? Jamen jeg er så modig, at jeg kan tage TRE skridt i de herreløse kattes kvarter!"

Den tredje mus svarer: "Nåh ... så det tror DU? Ja, jeg kan undvige tre musefælder på én gang!"

Efter de har diskuteret længe, kommer en af deres venner gående. En af musene spørger: "Hvor skal du hen?", og vennen svarer: "Jah ... jeg skal såmend bare ud og fodre katten!"
En blondine, en brunette og en mand flygter fra politiet, fordi de har stjålet en bil! De løber længe, indtil de kommer til en blindgyde, hvor der står tre kartoffelsække! Manden hopper ned i den ene, brunetten hopper ned i den anden, og blondinen hopper ned i den tredje. Da politiet kommer til blindgyden, hører de den ene sæk sige "Vov, vov, vov!" Den anden siger "Mijaw ... mijaw ..." Den tredje siger "Kartoffel ... kartoffel ... kartoffel"
Hvad gør en høne når den fryser?

-den stiller sig under den varme hane
En dansker,en tysker og en nordmand var strandet på en øde ø. Her fandt de en magisk lampe. i lampen var en ånd som sagde de måtte få et ønske hver. Danskeren ønskede sig hjem,det gjorde tyskeren også. Til sidst blev nordmanden så ensom så han ønskede sine venner tilbage.
15-09-2013 16:12 (Kommentar redigeret: 15-09-2013 16:13) · Svar
Hvad er det for noget krudt man ikke kan skyde af?


- Ukrudt

:D
09-09-2013 13:58 (Kommentar redigeret: 09-09-2013 13:59) · Svar
Der var engang en mand der fandt en flaskeånd ude i skoven: "Tak for at du befriede mig. Du får et ønske opfyldt som tak."

"Okay, jeg ønsker mig en motervejsbro fra Skan til Odense"

Flaskeånden svarer - "Kan du ikke lige vælge noget andet"

"Okay. Hvordan lærer man at forstå kvinder?"

Flaskeånden - "Suk. Okay, hvor lang skulle den Motervejsbro være?"
Annonce:
27
Del
Følg os på Facebook
Lignende artikler
Annonce:
Mest læste
Annonce:
Luk