Annonce:
Annonce:
Masser af nyheder fra Anders And i 2015

Masser af nyheder fra Anders And i 2015

Vi sætter strøm til dit Anders And-blad, lancerer Anders And Classic og giver Anders vokseværk!

Det er jul, og et nyt år står for døren, og samtidig disker vi op med en række nyheder til vores kære Anders And. Der er både noget for de digitale fans og masser af guf for de af os, som er helt vilde med de klassiske historier.

Hvis du er abonnent er der en god nyhed, vi længe har glædet os til at kunne præsentere. Nu har du nemlig som som abonnent nu også adgang til dit Anders And & Co. i en digitalversion. Vores nye app virker nu både til IOS (iPad) og Android, så kan du få dine blade med på ferien, i sommerhuset eller på køreturen. For at få adgang skal du blot downloade appen Anders And & Co. til din enhed. Her efter skal du indtaste dit abonnementsnummer og postnummer, og så har du dit blad digitalt. Til at begynde med, er der adgang til de 20 seneste udgivelser af Anders And & Co. og så kommer der naturligvis det sidste nye hver uge. Hvis du ikke er abonnent, kan du også købe Anders And & Co. stykvis. Eller du kan blive abonnent nemt og enkelt – her.

Anders And & Co. har fået vokseværk. Når du står med nr. 1/2015 i hånden, vil du opleve at bladet er vokset en centimeter i højden. Det vil i forbindelse med det nye format være muligt at købe helt nye samlemapper. Mapperne har nye flotte motiver og er naturligvis tilpasset den nye højde, så dine nye blade kan stå trygt og sikkert.

Som du kan se på bagsiden af Anders And Ekstra nr. 12, der udkom den 22. december, kommer der i 2015 til at ske noget nyt med Anders And Ekstra. Anders And Ekstra bliver fra 26. januar til Anders And Classic og samler det bedste fra de største tegnere og historiefortællere. Over de næste år kommer du til at møde alle de store mestre, og hvad kunne være mere nærliggende end at starte med den største af dem alle, Carl Barks! 

Anders And Classic udkommer seks gange om året og indeholder de største historier fra de største mestre og vil hver gang være på 100 sider.

Husk også, at Anders And Junior er tilbage i løssalg. Bladet er perfekt får de mindre børn, som netop har taget hul på at øve sig på læsningen og leg med ord. Bladet er fyldt med opgaver, sjove historier og højtlæsning.

God jul og godt nytår!

26 Kommentarer
Såååååå goooood NYYYYYYYYYHEEEEEED!!!!!!!!!!!!!
Kan man så købe Anders and Classic i abonnement?
dem skal jeg have
Hvorfor bliver bladet højere??
Ginny_Potter
pølseketchup_von_and
Ginny_Potter
Kan I også gøre det sådan at man kan læse bladet herinde under Blade?
Ellers en god idé, men så ville der jo for pokker ikke være nogen der gad købe bladet! :-D
Ja, men altså EFTER blandet ikke var i butikkerne mere!
Det vil da ikke hjælpe? Folk ville jo bare lade vær med at købe bladet og vente til det kom online. På den anden side, hvis vi ku' få blade fra halvfemserne...
fætter_guffe
Hvor kan man købe de nye samlemapper?
det kan man her: http://egmontmagasinershop.dk/produkter/5-boern/769-ny-model-anders-and-samlemappe/
grønspæten:jonas
Er AA Classic ikke bare, et navn for at ændre det gamle navn? :P haha

lyder virk'lig fedt!
Hvad er AA Classic?
pølseketchup_von_and
Ginny_Potter
Kan I også gøre det sådan at man kan læse bladet herinde under Blade?
Ellers en god idé, men så ville der jo for pokker ikke være nogen der gad købe bladet! :-D
Ja, men altså EFTER blandet ikke var i butikkerne mere!
Fordelen med det nye Anders And classic (uudover et bedre navn) bliver vel, at det er længere, og at der ikke kun er en klassisk historie i.
Ginny_Potter
Kan I også gøre det sådan at man kan læse bladet herinde under Blade?
Ellers en god idé, men så ville der jo for pokker ikke være nogen der gad købe bladet! :-D
Annonce:
6
Del
Følg os på Facebook
Annonce:
Mest læste
Annonce:
Luk